قیمت تدریس خصوصی فیزیک دهم

ارزان ترین قیمت تدریس خصوصی فیزیک دهم سال ۹۹

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که آیا تنها ارزان بودن قیمت تدریس خصوصی فیزیک دهم در سال ۹۹، ملاک ما برای انتخاب معلم خصوصی فیزیک است؟ یا اینکه ملاک‌ها و معیارهای دیگری هم در این انتخاب نقش دارند. همچنین مروری بر قیمت‌های تدریس خصوصی فیزیک دهم و دیگر مقاطع خواهیم داشت و در پایان معیارهای انتخاب معلم فیزیک خصوصی دبیرستان و کنکور را بررسی می کنیم.

چرا قیمت تدریس خصوصی فیزیک دهم مهم است؟

طبیعتاً قیمت تنها عامل مهم در انتخاب مدرس خصوصی فیزیک نمی باشد اما یکی از فاکتورهای بسیار مهم است. البته قیمت پایین یک مدرس خصوصی فیزیک نباید به تنهایی موجب انتخاب وی شود بلکه عوامل دیگری مثل سابقه تدریس، کیفیت تدریس توانایی برقراری ارتباط با دانش آموز یا داوطلب کنکور هم از عوامل مهم دیگری هستند که باید در این انتخاب مورد توجه دانش آموز و والدین او قرار بگیرد.

اما وقتی بین معلمان خصوصی با کیفیت یکسان مجبور به انتخاب هستیم، عامل قیمت می تواند معیار مناسبی برای انتخاب یک معلم از میان آنان باشد. همانطور که قیمت پایین تدریس خصوصی فیزیک دهم لزوماً به به معنای کیفیت پایین نیست، همینطور یک قیمت بالای پیشنهاد شده هم نشان دهنده کیفیت بالای معلم مورد نظر نمی باشد. بلکه همیشه در نظر گرفتن قیمت در کنار کیفیت می‌تواند ما را به انتخاب مناسبی رهنمون سازد.

قیمت تدریس خصوصی فیزیک

معیارهای ارزان بودن قیمت تدریس خصوصی فیزیک دهم چیست؟

اما چه معیار هایی باعث می شود که به این نتیجه برسیم که دبیر خصوصی مورد نظر قیمت ارزانی به ما پیشنهاد داده است؟ طبیعتا هر چه کیفیت و مهارت تدریس مدرس بیشتر باشد قیمت پیشنهادی وی هم بالاتر خواهد بود، اما رعایت شرط انصاف در قیمت دهی است که ارزان بودن قیمت پیشنهادی مدرس را نشان می دهد.

اگر بخواهیم ۲ معیار ارزان بودن قیمت تدریس خصوصی فیزیک دهم را بیان کنیم باید موارد زیر را ذکر کنیم:

 1. میزان قیمت
 2. مهارت و کیفیت معلم خصوصی

در زمان نگارش این مقاله قیمت پیشنهادی جلسه ای ۶۰ هزار تومان برای یک مدرس خصوصی فیزیک دهم که دانشجو می باشد و سابقه خاصی ندارد قیمت ارزان محسوب نمی شود بلکه قیمت ارزان برای چنین مدرسی ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان برای هر جلسه است.

اما اگر مدرس فیزیکی را در نظر بگیریم که ۵ سال سابقه تدریس دارد آنگاه قیمت ۵۰ هزار تومان به ازای هر جلسه برای وی بسیار پایین تر از چیزی است که باید به او پرداخت شود. پس برای تشخیص ارزان بودن قیمت پیشنهادی معلمان خصوصی فیزیک باید فاکتور قیمت را در کنار مهارت و کیفیت دبیر مورد نظر با هم سنجید تا به نتیجه درست برسیم.

معیارهای تدریس خصوصی فیزیک

مروری بر مباحث تدریس فیزیک دهم

فصل اول درباره اندازه گیری در فیزیک است که مبحث پایه ای برای همه مباحث دیگر در فیزیک دبیرستان است. فصل دوم در مورد ویژگی های فیزیکی مواد است و همچنین بحث فشار شاره ها در این فصل مطرح می شود که هر ساله سوالاتی از این فصل در کنکور مطرح می شود. فصل سوم کار و انرژی است که مبحث نسبتاً ساده‌ای است و سوالاتی هم در کنکور هر سال دارد. دو فصل آخر فیزیک دهم دبیرستان هم مباحث گرما، قانون گازها و ترمودینامیک می باشد که از مباحث مهم و درصد بیار در کنکور سراسری می باشد که مطالعه دقیق آن در کنار تدریس با کیفیت این مباحث می‌تواند به پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و داوطلبان کنکور در درس فیزیک کمک زیادی کند.

تدریس خصوصی فیزیک ساعتی چنده؟

هر روزه والدین زیادی با ما تماس می گیرند و همین سوال را از ما می‌پرسند یعنی تدریس خصوصی فیزیک ساعتی چند است؟ پاسخ به این سوال نیازمند این است که چند فاکتور را در مورد مدرس و دانش آموز در نظر بگیریم:

 • سطح معلم خصوصی انتخابی
 • مبحث مورد نظر برای تدریس
 • سطح دانش آموز در درس فیزیک
 • موقعیت مکانی دانش آموز برای تدریس خصوصی
 • و نوع تدریس که تستی یا تشریحی باشد

با دانستن این موارد میتوان قیمت منصفانه جهت تدریس خصوصی پیشنهاد کرد. به عنوان مثال در زمان نگارش این مقاله تدریس مبحث ترمودینامیک فیزیک دهم برای دانش آموزی که در مرکز شهر تهران زندگی می کند و دارای سطح متوسطی هم در درس فیزیک می باشد حداقل ۶۰ هزار تومان برای یک جلسه می باشد. البته هر چه سطح مدرس بالاتر باشد این قیمت هم بیشتر خواهد شد. البته ما در سایت معلم فیزیک سعی میکنیم حتی قیمت های پایین تری برای تدریس خصوصی پیشنهاد کنیم.

مدرس فیزیک

معیارهای انتخاب مدرس فیزیک چیست؟

مهمترین معیارها برای انتخاب مدرس خصوصی فیزیک موارد زیر می باشد:

 • سطح مدرس و کیفیت تدریس
 • توانایی برقراری ارتباط با دانش آموز یا داوطلب کنکور
 • صبر و حوصله لازم برای یاد دادن مباحث مورد نظر
 • ارائه تمرین ها و تست های مناسب برای یادگیری بیشتر و تثبیت مطالب

داشتن موارد بالا به مدرس کمک می کند که بتواند مبحث مورد نظر را به خوبی و به صورت مفهومی به دانش آموزان آموزش دهد و دانش آموز هم با تمرینات و مرور مطالب بتواند بیشترین بهره را از تدریس خصوصی فیزیک و هزینه ای که برای این کار کرده است، ببرد.

جهت تدریس خصوصی با ما در تماس باشید
مدرس: مهندس عامری
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: ۰۹۳۳۳۴۳۷۷۹۲
واتساپ: ۰۹۳۳۳۴۳۷۷۹۲

یک نظر

 1. چه سایت قشنگی دارین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

click to call