تدریس خصوصی فیزیک یازدهم تجربی

تدریس خصوصی فیزیک یازدهم تجربی در تهران + مفهومی

کتاب فیزیک یازدهم تجربی بر روی مباحثی از علم فیزیک تاکید دارد که شاید بیشترین کاربرد را در زندگی روزمره ما در قرن بیست و یکم دارد، یعنی برق و الکتریسیته. اما با این وجود تدریس خصوصی فیزیک یازدهم تجربی چندان ساده نیست چرا که مباحث مطرح‌ شده در این کتاب با وجود کاربرد آن در زندگی روزمره ما، مباحثی انتزاعی و ذهنی می باشد. دانش‌آموز هیچ گاه نمی تواند الکتریسیته را ببیند و تنها اثر آن را حس میکند. در مورد دقت نظر بیشتری که برای تدریس فیزیک یازدهم لازم است در ادامه همین مقاله بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مروری بر مباحث کتاب فیزیک یازدهم علوم تجربی

کتاب فیزیک یازدهم تجربی شامل سه فصل است. فصل اول در مورد الکتریسیته ساکن صحبت می کند که همان مفهوم بارهای مثبت و منفی ساکن است. در ادامه نیروی بین بارهای ساکن یعنی همان قانون کولن مطرح می شود. همچنین در این فصل با میدان الکتریکی و انرژی پتانسیل الکتریکی آشنا می شویم. سپس مطالبی در مورد چگونگی توزیع بار در اجسام رسانا بیان می شود و از آنجا که خازن ها در واقع دو صفحه باردار هستند این مبحث هم در پایان فصل الکتریسیته ساکن مطرح می شود.

کتاب فیزیک یازدهم تجربی

فصل دوم در مورد جریان الکتریکی مستقیم میباشد. در این فصل با مقاومت ها آشنا می‌شویم و همچنین ترکیب مقاومت ها در مدارهای سری و موازی در آن مطرح می شود. همین طور با مفهوم نیروی محرکه الکتریکی و مدارها و توان در مدارهای الکتریکی آشنا می شویم.

فصل سوم و آخر کتاب فیزیک یازدهم تجربی در مورد مغناطیس و القای الکترومغناطیسی میباشد که مباحث آن از قرار زیر است:

 • قطب‌های مغناطیسی
 • میدان مغناطیسی
 • نیروی وارد بر ذره باردار متحرک در میدان مغناطیسی
 • نیروی مغناطیسی وارد بر سیم حامل جریان
 • میدان مغناطیسی ناشی از جریان الکتریکی
 • ویژگیهای مغناطیسی مواد
 • پدیده القای الکترو مغناطیسی
 • قانون القای الکترومغناطیسی فاراده
 • قانون لنز
 • القاگرها
 • جریان متناوب

چرا تدریس خصوصی فیزیک یازدهم تجربی دقت بیشتری میطلبد؟

در ابتدای مقاله بیان شد که تدریس خصوصی فیزیک یازدهم تجربی بر خلاف فیزیک دهم تجربی و ریاضی برای اغلب دانش آموزان کمی با دشواری همراه است که به علت انتزاعی و ذهنی بودن مفاهیم مطرح شده در این فصل می باشد‌. اما چنانچه مدرس بتواند این مفاهیم را با مطرح کردن مثال های ساده و قابل فهم برای دانش آموز و داوطلبان کنکور از حالت انتزاعی به حالت ملموس و قابل تجربه تبدیل کند آنگاه این مشکل هم از میان می رود.

به عنوان مثال اینکه چرا میدان مغناطیسی بر سیم حامل جریان نیرو وارد می‌کند را می‌توان اینگونه به دانش‌آموز توضیح داد که سیم حامل جریان مانند ذره باردار در حال حرکت است و از جایی که ما قبلاً نیروی مغناطیسی بر ذره باردار متحرک را توضیح دادیم، طبیعتاً بر سیم حامل جریان که در واقع همان بار متحرک است هم نیروی مغناطیسی وارد میشود.

تدریس خصوصی دبیرستان

چه مواردی را در تدریس خصوصی دبیرستان باید در نظر گرفت؟

مدرس خصوصی فیزیک دبیرستان باید بعضی موارد را به طور خاص در مورد دانش آموز بررسی کند و طبق نتایج این بررسی اقدامات لازم را انجام دهد. یکی از این موارد این است که چرا این دانش آموز به تدریس خصوصی نیاز پیدا کرده؟ و چرا با شرکت در کلاس های مدارس نتوانسته به تسلط کافی برای حل مسائل دست یابد؟ در بسیاری موارد نداشتن دبیر مناسب در مدرسه و یا ضعف دانش آموز در یک یا چند مبحث که به عنوان پایه مبحث فعلی می باشد جواب سوال ماست. طبیعتاً وقتی بدانیم دانش آموز در یک مبحث پایه ضعف دارد می توانیم ابتدا به حل مشکل او در آن مبحث یا درس پرداخته و سپس مبحث فعلی را به او آموزش دهیم.

نکته دیگری که در تدریس خصوصی دبیرستان باید مورد توجه مدرس خصوصی قراربگیرد ایجاد ارتباط عاطفی مناسب با دانش آموز است یعنی هم باید دانش آموز با مدرس خصوصی خود احساس راحتی کند و همچنین فاصله ای بین دانش آموز و مدرس وجود داشته باشد تا دانش آموز از مدرس خصوصی خود تبعیت داشته باشد.

قیمت تدریس خصوصی فیزیک در تهران چقدر است؟

قیمت تدریس خصوصی فیزیک در تهران و کرج به عوامل متعددی از جمله مهارت و تسلط معلم خصوصی و سطح دانش آموز و همچنین مبحث مورد نظر برای آموزش بستگی دارد و این ها همه در قیمت تدریس خصوصی موثرند. اما برای آگاهی شما دانش آموزان و والدین گرامی لیستی از حداقل قیمتی که مدرسان فیزیک برای تدریس خصوصی پیشنهاد می کنند را برای شما آماده کرده ایم:

گزارش قیمت تدریس خصوصی فیزیک در تهران و کرج
کتابزمان هر جلسهقیمت هر جلسه
فیزیک دهم تجربی و ریاضی۹۰ دقیقهاز ۵۰ هزار تومان
فیزیک یازدهم تجربی و ریاضی۹۰ دقیقهاز ۵۵ هزار تومان
فیزیک دوازدهم ریاضی و تجربی۹۰ دقیقهاز ۶۰ هزار تومان
فیزیک کنکور ریاضی و تجربی۹۰ دقیقهاز ۷۰ هزار تومان

انتخاب مدرس فیزیک

کدام مدرس فیزیک را انتخاب کنم؟

معمولاً والدین دانش آموزان برای انتخاب مدرس فیزیک جهت تدریس خصوصی فرزند خود دچار مشکل میشوند. راه هایی که در این مقاله می‌توانیم به آنها پیشنهاد دهیم این است که ابتدا موارد زیر را برای رتبه بندی مدرسان فیزیک در نظر بگیرد و سپس با توجه به امتیازی که هر مدرس به دست می آورد فردی که بالاترین امتیاز را دارد برای دانش آموز خود انتخاب کنند:

 1. تجربه و مهارت در تدریس مفهومی مباحث مورد نظر
 2. راحت بودن دانش آموز با مدرس فیزیک
 3. صبر و حوصله مدرس
 4. قیمت پیشنهادی مدرس

با در نظر گرفتن این موارد و دادن امتیاز به هر مورد در آخر می توانید مدرسی را انتخاب کنید که امتیاز بهتری در این بررسی کسب کرده است. همچنین می توانید جهت تدریس خصوصی فیزیک دبیرستان و کنکور از مدرس فیزیک همین سایت استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.

جهت تدریس خصوصی با ما در تماس باشید
مدرس: مهندس عامری
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: ۰۹۳۳۳۴۳۷۷۹۲
واتساپ: ۰۹۳۳۳۴۳۷۷۹۲

۲ نظر

 1. مطلب خوبی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

click to call